Neuromarketing

Neuromarketing, czyli mózg na zakupach

Czy wiesz, że:

  • Około 70% ludzkich receptorów zmysłowych znajduje się w oczach, a bodźce wzrokowe mają przewagę nad wszystkimi innymi.

  • Aby zwiększyć zaangażowanie klienta w przekaz warto pobudzić kilka zmysłów jednocześnie.

  • Kobiety wykazują większą wrażliwość na niuanse językowe, komunikując się 3 razy intensywniej niż mężczyźni.

Czym jest neuromarketing?

Jest to wykorzystanie metod naukowych i wiedzy z zakresu funkcjonowania ludzkiego mózgu w zakresie skutecznej komunikacji. Setki godzin poświęconych na badania aktywności ludzkiego mózgu (np. badanie EEG lub Total Customer Experience) pozwoliły ustalić, które formy komunikatów najsilniej oddziałują na system emocjonalny człowieka, w tym gotowość do dokonania zakupu.

Jak wykorzystać te elementy w sprzedaży?

Przy zestawieniu różnych elementów wizualnych oraz dźwiękowych mózg konsumenta uzna te pierwsze za bardziej wiarygodne i to nimi będzie się kierować przy podejmowaniu decyzji. Ponadto, mózg uwielbia obserwować i wyobrażać sobie intensywne doznania zmysłowe i motoryczne. Zadowalając go odpowiednio pobudzającym komunikatem, podniesiemy sprzedaż. Należy również pamiętać, że kobiety kupują zupełnie inaczej niż mężczyźni. Od krótkich haseł zdecydowanie wolą opowieści. Z kolei zupełnie inne argumenty sprzedażowe będą wywoływać uczucie przyjemności u pokolenia analogowego niż u tzw. pokolenia „3 ekranów”.

Zobacz do czego stosujemy wiedzę neuromarketingową

Jak bardzo prawdopodobne jest, że zainteresujesz się neuromarketingiem?

2017-12-28T08:21:18+00:00

O autorze:

Szymon Pietkiewicz
Specjalizuje się w optymalizacji treści serwisów internetowych, copywritingu efektywnościowym, neuromarketingu oraz komunikacji marketingowej online. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu SEO Copywritingu i SEO PR. W wolnych chwilach – songwriter.
Użytkowniku! Pewnie wiesz już, że od 25.05.2018 r. obowiązuje RODO. Zaktualizowaliśmy więc swoją politykę prywatności.
Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Oczywiście w każdej chwili możesz zablokować pliki cookies w swojej przeglądarce ;-)
Rozumiem!